Ziarna i pestki

Ziarna i pestki stanowią core naszej działalności sprzedażowej. Hurtownia Makpak.pl zapewnia ziarna maku, słonecznika, lnu, czarnuszki, sezamu najwyższej jakości. Ponadto znajdziecie Państwo u nas pestki dyni, nasiona chia oraz szeroki wybór bakalii.

Oferta hurtowni Makpak.pl skierowana jest do firm cukierniczych, piekarniczych, produkcyjnych czy konfekcyjnych. Zapewniamy profesjonalne doradztwo oraz pomoc na każdym etapie składania zamówienia. Do każdego zamówienia dołączamy atest jakościowy. 

Zapraszamy klientów indywidualnych oraz hurtowych do stałej współpracy. 

Ziarna i pestki oferowane w naszej hurtowni bakalii Makpak.pl stanowią wysokiej jakości półprodukt w wyrobach piekarniczych i cukierniczych, a także coraz częściej są surowcem z którego pozyskuje się olej. Siemię lniane jest wysokooleistym ziarnem, które doskonale poddaje się procesowi tłoczenia, podobnie jak ziarna sezamu czy czarnuszki. 

Również niezwykle popularne ziarna słonecznika, które stosowane są w piekarnictwie czy jako półprodukt karm dla zwierząt, coraz częściej używa się do tłoczenia oleju słonecznikowego. Warto mieć na uwadze, iż oleje produkowane z pestek i ziaren oleistych, powinny być stosowane wyłącznie na zimno - nie zaleca się ich do smażenia mięs czy innych potraw, bowiem zawarte w oleju zdrowe tłuszcze pod wpływem wysokiej temperatury ulegają przekształceniu na niekorzystne dla zdrowia związki.

Również pestki dyni stanowią surowiec poddawany tłoczeniu, niemniej jednak zazwyczaj są one stosowane w piekarnictwie czy jako samodzielna przekąska. To doskonała alternatywna dla chipsów czy innych niezdrowych przekąsek, bowiem pestki dyni dostarczają mnóstwo witamin z grupy B, wapnia, żelazo, błonnik oraz kwas foliowy, dlatego zalecany jest kobietom planującym ciąże czy ciężarnym. 

Niewątpliwym hitem ostatnich lat są nasiona chia. Są doskonałą bazą do deserów i puddingów, głownie stosowane w branży mleczarskiej do produkcji jogurtów. Te niezwykle zdrowe nasiona pełne białka i wapnia znajdziemy również w płatkach muesli. Nasiona chia mogą być stosowane do zagęszczania zup, sosów. Oferowane przez nas ziarna chia to nasiona najwyższej jakości - I klasa produktu.