Przyprawy

Hurtownia ziaren i bakalii Makpak.pl zapewnia szeroki wybór orzechów, suszonych owoców oraz ziaren i pestek. W naszej ofercie dostępne są także przyprawy.

Przyprawy możemy podzielić na jednorodne oraz niejednorodne, czyli mieszanki przypraw.

Niewątpliwie sól i pieprz to najbardziej popularne jednorodne przyprawy. Coraz większą popularność zyskuje sól himalajska, która jest dostępna w delikatnej wersji różowej oraz bardziej intensywnej - czarnej. Biała sól nie ma dobrej sławy, czego nie można powiedzieć o soli z Himalajów. Sól himalajska różowa oraz czarna to skarbnica minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. 

W grupie jednorodnych przypraw znaleźć można na przykład imbir, bazylię, oregano, a także inne suszone i starte warzywa. Dostępne są również przyprawy dodawane do dań na słodko czy wypieków - na przykład cynamon. 

Przyprawy są niezbędne w kuchni - nie sposób nie przyprawić kurczaka czy innych dań mięsnych. Święta pachną przyprawami! Cynamon, kardamon to zapach Bożego Narodzenia. Wcale nie trzeba podróżować, bo to właśnie przyprawy mogą przenieść nas w różne części świata.